Sprawna komunikacja w samorządach

14 wrz 2021

Udostępnij wpis

Sprawna komunikacja w samorządach, zarówno wewnątrz instytucji, jak i z mieszkańcami, to nieoceniony czynnik podnoszący jakość życia oraz poziom świadomości obywateli. Doskonałym tego przykładem jest Miasto Dąbrowa Górnicza, która wdrożyła System Dystrybucji Informacji VOCATEL pod nazwą INFO SMS.

Oprogramowanie, wytworzone i wdrażane przez firmę Comfortel Sp. z o.o., pozwala na informowanie mieszkańców nie tylko o nagłych i lokalnych zagrożeniach (np. gradobicia, powodzie), utrudnieniach w ruchu czy ważnych sprawach obywatelskich, ale również zaplanowanych wydarzeniach kulturalnych. Dodatkowo system umożliwia dwukierunkową komunikację z pracownikami administracji czy służbami bezpieczeństwa w mieście. Ważne jest to, że mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogą samodzielnie dokonywać rejestracji, korzystając z dedykowanej strony internetowej systemu INFO SMS, określając przy tym obszary swoich zainteresowań.
Komunikacja jest szybka i skuteczna, dzięki automatyzacji systemu, przygotowanych zasobach technicznych oraz elastyczności w określaniu parametrów wysyłki.

Firma Comfortel Sp. z o.o., będąca producentem oprogramowania, zajęła się również jego kompleksowym wdrożeniem oraz dostawą odpowiedniego sprzętu. Dzięki instalacji systemu bezpośrednio na infrastrukturze klienta, wszelkie dane są przechowywane na zasobach wewnętrznych, bez wykorzystania chmury.
Oprogramowanie jak i platforma sprzętowa zapewniają skalowalność, redundancję i bezpieczeństwo danych.